सुपर ओभरमा विजयी हुँदै कराँची किंग्स फाइनलमा

समाचार

सुपर ओभरमा कराँचीले २ विकेट गुमाउँदै १३ रन जोडेको थियो । सोहेल तनवीरलाई शेर्फान रदरफोर्डले चौथो बलमा चौका र पाँचौ बलमा छक्का प्रहार गरेका थिए । कराँचीका तीव्र गतिका बलर मोहम्मद आमिरले सुपर ओभरमा मुल्तान सुल्तान्सका ब्याट्सम्यानलाई ८ रन खर्चदै फाइनल यात्रा पक्का गरे । सुल्तान्सका रवी बोपरा र राइली रुसोउले टोलीलाई जितसम्म पुर्याउन सकेनन् ।

जितका लागि १ सय ४२ रनको विजयी लक्ष्य पछ्याएको कराँची किंग्सले निर्धारित २० ओभरमा ८ विकेटको क्षतिमा १ सय ४१ रन बनाएपछि खेल सुपर ओभरमा पुगेको थियो । अन्तिम बलमा जितको लागि पाँच रन आवश्यक परेको अवस्थामा कप्तान इमाद वासिमले मोहम्मद इलियासलाई चौका प्रहार गरेपछि खेल सुपर ओभरमा पुगेको थियो ।

ओपनर बाबर आजमले ५३ बलमा ५ चौका र २ छक्का सहित सर्वाधिक ६५ रनको योगदान दिए । एलेक्स हक्स २२, इफ्तिखर अहमदले १३ रनको योगदान दिए । एक समय कराँची सहज जितर्फ रहेको थियो । तर तल्लोक्रमका चाडविक वाल्टन २, शेर्फान रदरफोर्ड, वेनी पर्नेल, मोहम्मद आमिर र वकास मकसुद १–१ रनमा आउट भएपछि सुपर ओभरमा पुगेको थियो ।

इमाद वासिम १६ बलमा २ चौका र १ छक्का सहित २७ रनमा अविजित रहे । मुल्तानका सोहेल तनवीरले ४ ओभरमा २५ रन खर्चेर ३ विकेट लिए । मोहम्मद इलायस, इमरान ताहिर र शाहिद अफ्रिदी एक एक विकेट लिए ।

त्यसअघि टस हारेर ब्याटिङको निम्तो पाएको मुल्तान सुल्तान्सले निर्धारित २० ओभरमा ७ विकेट गुमाउँदै १ सय ४१ रन बनाएको थियो । मुल्तानका रवी बोपराले ३१ बलमा ३ चौका र १ छक्का सहित सर्वाधिक ४० रनको योगदान दिए । तल्लोक्रममा सोहेल तनवीरले १३ बलमा २ छक्का र १ चौका सहित महत्वपूर्ण अविजित २५ रनको इनिङ खेलेका थिए ।

ओपनर जेशान अशराफ २१, खुशदील शाहले १७ र शाहिद अफ्रिदीले १२ रनको योगदान दिए । कराँचीका वकार मकसुदले ४ ओभरमा २६ रन खर्चेर २ विकेट लिए । अर्शद इकवालले ४ ओभरमा २१ रन खर्चेर २ विकेट लिए । इमाद वासिमको नाममा एक विकेट रह्यो ।

कोरोना महामारीको गत मार्चमा पिएसएलको प्ले अफका खेल स्थगित भएका थिए । आज रातीनै एलिमिनेटरमा लाहोर कलन्दर्स र पेशावार जाल्मीबीच प्रतिस्पर्धा हुने छ । जसको विजेताले आइतबार दोस्रो क्वालिफायरमा मुल्तान सुल्तान्ससँग प्रतिस्पर्धा गर्ने छ । फाइनल मंगलबार हुनेछ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *